ŠOK! Krvelačná ježibaba vyučuje v Bradavicích!

Pokud i vy patříte mezi dlouhý zástup rodičů, kteří každé září posílají své děti do proslule známé Školy čar a kouzel v Bradavicích, mělo by vás bezesporu zajímat, jací krvelační kříženci obývají bradavický hrad. Tamní členové učitelského sboru totiž často nejsou obyčejnými čaroději, za které se (často s velkou úspěšností) vydávají.

„Ano, je pravdou, že uprostřed školního roku tragicky zahynul profesor kouzelných formulí, u něhož lze s absolutní jistotou potvrdit příbuzenské vztahy s trolly,“ přiznává Severus Snape, ředitel Bradavic, který sám svým zjevem připomíná přerostlého netopýra. „Již od jeho nástupu do profesorské funkce jsem u něj vypozoroval násilnické sklony. Nesčetněkrát jsem zasahoval proti šikaně z jeho strany vůči mým studentům a často jsem byl nucen ho odpovídajícím způsobem kárat. Mnohokrát ubližoval žactvu a užíval tělesných trestů. Kdyby to šlo, dávno bych ho zbavil učitelského místa, uzavřel však s předchozím ředitelem neprůstřelnou smlouvu,“ dodává se zjevným rozhořčením.

Nejmenovaná profesorka, učitelka kouzelných formulí, která se na konci června za nejasných okolností utopila v Bradavickém jezeře, nebyla jedinou bestií obývající bradavický hrad. V lednu tohoto roku nastoupila do Bradavic nová učitelka kouzelných formulí, profesorka Noemi Bell, u níž se naší redakci podařilo odhalit, že ještě před svým nástupem do školy patřila k nejkrvelačnějšímu klanu Ježibab na jihu Skotska.

„Už když profesorka Bell nastoupila do školy, bylo nám všem jasné, že není úplně normální,“ svěřuje se drobná dívka Veronica Dresler ze Zmijozelu. „Jednou jsem zapomněla přinést domácí úkol, a tak mě kousla do ruky, chytila mě za vlasy a vláčela mě po celé třídě jako kus hadru.“

Ježibaby jsou pověstné svým pojídáním malých dětí, zejména mudlů. Nepohrdají však ani kouzelnickým masem, ač jsou jim za takové zrůdnosti udělovány nejvyšší tresty. Nejsou příliš nadané, pokud jde o znalosti zákonitostí čar a kouzel, mohou však mít dobře osvojeny některé základní postupy praktikování černé magie.

„Vůbec se neučíme čarovat. Celé hodiny nás krmí všelijakými sladkostmi a sladkými limonádami. A každý týden nás váží a měří. Občas se pak stane, že nějaký spolužák se ztratí a vedení jednoduše oznámí, že ten dotyčný opustil školu. Přitom ho ta tlustá šereda sežrala!“ prohlásil uplakaný hoch Nathan Dante Lawrence ze Zmijozelu.

Opravdu chtějí rodiče dnešní mládeže ponechat svá dítka v rukách kříženců, obrů, trollů a ježibab? Nemají strach, že jejich dítě skončí v žaludcích těchto příšer? Neměli by se více zajímat o to, kdo ve školách pečuje o naši mládež?

 240 zhlédnutí

Evženie Zvídavá Autor článku:

Napište první komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *