Nemesis Fotini: Nechali mě opuštěnou na pozemcích!

Povaha ředitele Snapea je již známá tak, jako počet vlasů na jeho hlavě. (Je to přesně 15 – a počet neustále ubývá.) Všichni, kteří přišli do kontaktu s touto ikonickou osobou vědí, čemu je třeba čelit, no a profesorka Nemesis Fotini asi nebyla dostatečně připravena. Moje maličkost se dozvěděla, že už po krátké době ve funkcí s ní byly problémy, a proto tak náhle a za neznámých okolností přišla o post inspektorky, a jelikož se mi situace nezdála, rozhodla jsem se s ní udělat rozhovor.

Profesorka Fotini, jak se cítíte po odchodu z funkce?
Nikdy jsem se necítila hůř. Vůbec jsem dostatečně nevyužila příležitost. Měla jsem po tom skočit jako Violetta.

Dělala jste pouze problémy, je to pravda?
Po celou dobu mlčela, na tuto otázku mi odmítla odpovědět, tak jsem zkusila do ní pošťourat více.

To ale není odpověď na naši otázku …
Ano,…problémy. Problémů bylo mnoho. Stalo se to na firemním večírku přibližně v létě. Vyšla jsem ven z hradu, protože jsme se dohodli, že se setkáme u jezera a zjistila jsem, že žádný z mých kolegů tam zatím není, tak jsem si sedla na pníček a čekala jsem. Čekala. Teprve později jsem se dozvěděla, že si udělali skupinovou fotku. Beze mne. Navíc celou oslavu uďelali ve sborovně, také zcela beze mě, protože na školní pozemky se ani nedostali. Chápete to? Nechali mě opuštěnou na pozemcích!

Tak vidíte, ačkoli nás profesorka Nemesis nepochopila správně, řekla nám aspoň něco ze svého soukromí. Jsou problémy na straně jejího pomatení, nebo někde jinde? Očividně teď pláče někde opuštěná v komoře, nikým nechtěná… na naše sovy ani sovy profesorů už více neodpovídá, zřejmě si jde oči vyplakat a nevidí ani na pergamen. Tímto to nekončí, vážení, já pro vás zjistím více!

 204 zhlédnutí

Evženie Zvídavá Autor článku:

Napište první komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *