Nedbale zakopaná mrtvola. Liam Carter a Olesya Landau dovádí v Azkabanu! Co na to Edwin Ravens?

Řeči o nedávných událostech neminuly ani poslední komoru školníka. Je natolik smutné, že nikdo z profesorského sboru nekontaktoval bývalou profesorku Fotini. Až teprve mně se podařilo vyřešit tuto zápletku. I přesto, že mi neodpovídala na sovy, nemohla jsem se přihlížet nečinně a nechat situaci pouze nedotčenou. Je přeci divné, že si profesorka Nemesis stále neodvezla kufry a už uběhlo několik dní od jejího propuštění. Celá situace kolem Nemesis Fotini uběhla skutečně rychle. Nečekaně nahradila Liama ​​Cartera, svého soka a nepovedenou lásku v jednom, pak následovalo její náhlé odvolání a následně záhadné zmizení…

Její nepřítomnosti a nezvěstnosti si povšimla vrchní inspektorka, která chtěla novým profesorkám přidělit kabinety. Tehdy si uvědomila, že jeden kabinet stále není vystěhován a teprve tehdy došlo k pátrání. Postavila jsem se za vás do chodeb a šla jsem po stopě pravdy.

Chybění profesorky Fotini se snažila škola čar a kouzel ututlat, ale za zády ředitele jsem kontaktovala příslušné úřady na Ministerstvu. Okolnosti kolem zmizení se mi nezamlouvaly, vždy to byla ukdákaná profesorka a náhle o ní není ani slůvka? Bylo to podezřelé. Bystrozoři na příkaz ministra prohledali všechny školní pozemky a hradby, a nedaleko Hájenky, při vstupu do Zapovězeného lesa, našli tělo. Zahrábaní bylo odfláknuto. Nejdříve do správy uvedli příčinu smrti sebevraždu, ale pitevní zpráva Munga oznámila otravu, zlomené kosti, vykloubené končetiny a několik bodných ran v oblasti hrudi. Expertíza poukazuje, že nebohá profesorka Nemesis byla obětí kruté vraždy, a jako prostředek pobodání byl roh jednorožce.

Naskýtá se otázka, kdo? Kdo by byl schopen takového ohavného činu? Dvojitá vražda v naší malé školičce… Takto brutálně napadnout jednorožce a nakonec zohyzdit bývalou profesorku? To chce pouze silný žaludek. Společně s bystrozory jsem situaci vyšetřovala a motiv nás zavedl jedině k Liamovi Carterovi, avšak bylo zde několik otazníků. Je veřejně známo, že by toho nebyl schopen, ne sám, a proto Ministerstvo vzneslo obvinění. A jelikož rčení „nepřítel tvého nepřítele je tvůj přítel“ nás zavedlo k další bývalé funkcionářce, ještě během téhož večera na pozemky přišli mozkomorové. Okamžitě vzali Liama ​​Cartera a Olesyu Landau s sebou. Oba jsou momentálně ubytováni v Azkabanu.

Situace se bude nadále prošetřovat, a proto je zákaz vstupu směrem k hájence, a to až do odvolání. Dále je třeba zvýšit pozornost a zbytečně se nevystavovat na chodbách a všude choďte raději ve dvojici. I přesto, že tyto dva zločince odvezli za mříže, stále zde mohou mít jiné komplice, přece je na hradě mnoho bytostí, které, kdo ví proč, zubožené profesorce záviděli.

A to není všechno! Kromě dosavadních událostí do Bradavic zavítali i lékouzelníci ze svatého Munga. Zcela nenásilně vzali Edwina Ravense do kazajky a kvůli jeho psychickému zhroucení byl převezen na oddělení pro duševně choré, tak brzy jeho propuštění nečekejte. Sesypal se z nedávných událostí propuštění prof. Fotini a když večer odvezli jeho platonickou lásku Landau, zcela zešílel.

 224 zhlédnutí

Evženie Zvídavá Autor článku:

Napište první komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *