Má snad Violetta důvod k rozvodu?

Zdravím vás moji milí! Jistě jste všichni velice rozesmutněni z události, která je ještě poměrně čerstvá – zjištění, že Nemesis Fotini, profesorka Lektvarů, je mrtvá. Reakce Violetty není nijak utajovaným tajemstvím – to, že projevila nadměrnou zálibu v alkoholu jako její budoucí exmanžel, ví snad všichni, kteří mají oči, uši a občas zašli na jakoukoliv školní slavnost, aby se podívali, jak tato jinak kultivovaná žena pije (společně s Noemi Bell, profesorkou Kouzelných formulí) do němoty – nebo spíš do zpívání pijáckých písní. Ale tahle zpráva je exkluzivní a je přímo z Bradavic. Rychle si přitáhněte nějakou židli, abyste se z toho vzpamatovali, až si tohle přečtete – protože vás to posadí na vaše ctěné pozadí. Tady, v tomto článku se dozvíte, jak se s rozvodem vyrovnává Liam Carter a musíte uznat sami – není to pěkné.

Minule, tedy v době, kdy studenti chodí často na procházky k Bradavickému jezeru, se zde stala nevídaná událost. Již dlouho se po hradě proslýchalo, že profesor Liam Carter měl/má poměr s naší „milovanou“ paní školnicí a taktéž s bývalou zástupkyní ředitele, Olesyou Landau. Tohle je důkazem, že všechny tyhle zvěsti jsou pravda – jako kdyby vám náš Hradní zpravodaj přinášel něco jiného, než ověřená fakta (tímto odkazuji na článek Violetta našla konečně někoho stejně chlupatého!)

Každý, kdo šel právě kolem černé hladiny našeho jezera měl možnost vidět Liámka, jak kráčí po břehu jezera pouze v sukýnce. Jde o natolik znepokojivou fotku, že jsme ji museli vycenzurovat, aby nás nenapadly některé úřady. Jenže jeho podivnost byla ještě podivnější – byl tam sám. Ve růžové sukýnce! Ano, přesně tak, ale to už přece víte. Tohle je ta ožehavá část článku v našich novinách, to zjištění, že byl profesorce Gregory-Carter nevěrný nejspíš po celou dobu. I před uvězněním.

Musíme s vámi souhlasit – jde o otřesnou záležitost. Aby toho nebylo málo, i my otrlí novináři musíme uznat, že to musela pro pana profesora být otřesná záležitost, takže ho tolik nesoudíme, když si vzal Violettu. Ale přeci jen, jak říkají mudlové – Dal jsi se na vojnu? Tak bojuj! Souhlasíme s vámi, naši otrlí čtenáři, že tohle stále není to, co by bylo donebevolající. Aby to už tak nebylo trapné (Liam v sukýnce), na obzoru se objevil náš nejveleváženější a nejveleoblíbenější pan ředitel Severus Snape. Ten nezareagoval tak, jak by každý z nás čekal a nevyhodil by tedy tohodle blázna až na Měsíc. Ba naopak, pochválil jeho aktivní přístup k otužování. Fakt, že na sobě měl jen kus čehosi, nejspíš přehlédl. Pan nejveleváženější ředitel se ale potom vzdálil a nechal pana profesora opět o samotě u jezera, dokud zde nepřišla Olesya Landau.

Liam se houževnatě rozeběhl za ní. Všechno to viděla Violetta a začala utíkat k jezeru, což způsobilo, že její rychlejší pohyb způsobil v africké Keni mírné zemětřesení 1. stupně. Inspektorka to nejspíše považovala za nějaký zvláštní tanec, protože švitořila něco o sekání ledu v jezeře, což možná z jejího pohledu byla hudba k námluvnému tanci. A reakce Liama? Pozvracel se. Načež paní profesorka Landau splnila rčení o lišce a hroznech (pro neználky – liška nemohla použít kouzlo, protože si zlomila hůlku a chtěla dosáhnout na hrozny. Na ty nedosáhla, tak si řekla, že je nechce) – začala na něj pořvávat, ať vypadne a sama odkráčela do hradních prostor, aniž by se starala o sukýnku nebo válející se hrdost na zemi. Potom zmizel i pan profesor Liam, jako pára nad hrncem.

Nepodařilo se nám zastihnout žádného ze zmíněných profesorů na rozhovor, aniž by nám bylo vyhrožováno jakousi kletbou. Proto… jakmile zjistím nějaké nové info – máte to tady, jako na stříbrném podnose!

 224 zhlédnutí

Evženie Zvídavá Autor článku:

Napište první komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *