Co trest spojill, člověk nerozlučuj…

Dva zdánlivě vzorní prefekti kazí morálku ostatních dětí v Bradavicích! Naše redakce zjistila informace o utajovaném vztahu mezi dvěma prefekty, kteří tímto způsobem hanobí čest svých kolejí. Co se stane, bude na to nějak vedení reagovat, budou potrestání nebo se tato aférka zamete pod koberec?

A začalo to tak nevinně. Mladá dívenka usedá 1. září na stoličku před Velkou síní. A ejhle! Jeden blonďatý zmiozelský student druhého ročníku z ní nemůže spustit oči. Již v tu chvíli ví, že ona je ta pravá a jediná pro něj. Avšak Moudrý klobouk ji zařadil do Mrzimoru. Na první pohled se zdálo, že je jejich lásce konec. „No, musel jsem ho velice utěšovat, řekl, že se trápí, že má lásku, ale osud mu ji nepřeje, že s ní nemůže být, protože je z jiné koleje,“ uvedl zdroj, který si nepřeje být jmenován, ale redakce jeho jméno dobře zná.

Nathanovi k velké lásce nebránil ani původ mrzimorské slečinky. Nedbal na rady rodičů a kamarádů, že si má najít dívku čistokrevného původu. Týdny a týdny ubíhaly a oni oba kolem sebe chodili jako kočka a myš. Nic netušící Chloe se vyhýbala každému nerudnému Zmijozelovi a Nathan chtě nechtě se toulal bezmyšlenkovitě hradem a zápasil s myšlenkami o oné „krásné“ dívce.

Oba už byli hrdými prefekty své koleje, když se jednou čistě náhodou potkali při udělování trestu za nedodržování školního řádu u Černého jezera. To bylo poprvé co spolu prohodili pár slov. I ta krátká doba stačila na to, aby se Nathan začal červenat. Ano čtete dobře, hrdý Zmijozel se červenal před mrzimorskou dívkou.

A i slečna Johnson nebyla bez viny. Jakmile spatřila jeho červenající se líčka, dosti znejistěla a začala přešlapovat. „No nedalo se s nimi v tu chvíli vůbec být! Bylo to nechutné, raději jsme poděkovaly za odečtené body a okamžitě jsme s děvčaty zmizely,“ poznamenala jedna z dívek, která byla potrestána.

Dle informací, které se nám podařilo zjistit, šlo o potrestání tří nezbednic, které se koupaly v nebezpečném jezeře. Jak již zmínila nejmenovaná Caroline Floryková, byla láska mezi prefekty již z počátku hmatatelná. No což, po dlouhých měsících utajované a zapírané lásky již oba pochopili, že je zasáhly Amorovy šípy, a proto se vydali na dlouhou procházku kolem jezera, kde si konečně svoji lásku již vyznali.

Tím to samozřejmě nekončilo, naše redakce pilně hledala dál, sice to pár týdnů trvalo, ale něco jsme přeci jenom zjistili. Studentka ze Zmijozelu Veronica Dresler byla s Nathanem ve cvičebně kouzel a prozradila nám toto: „Tvrdil mi, že mu i na jedné procházce Chloe dala pusu. Poté jsem definitivně ztratila naději, že ho získám pro sebe. On ke mně nic necítil, celé dny básnil o té žluté obludě.“

I když se tento vztah nadále snaží utajit před širokou veřejností, již to není v bradavickém hradu žádná novinka. Na veřejnosti se jejich averze začíná stupňovat a střety gradují. Například při závěrečné hostině se Nathan veřejně posmíval chudince Chloe, když ji pan ředitel hanobil před celou školou kvůli špatným známkám. Jenže všechno je jen na oko! Jde jenom o kamufláž, o mistrný tah, který má zakrýt hlubokou věrnou lásku mezi mladými prefekty. Po skončení závěrečné hostiny se tajně sešli v jednom výklenku a objali se, dali si pusinku a Nathan se jí hluboce omluvil za posměch a ponížení, které ji způsobil.

Chloe patřila mezi nejpilnější studenty celé školy, dokud se nezamilovala. Její prospěch se výrazně zhoršil a je otázkou, zda zvládne úspěšně absolvovat nadcházející školní rok. Neměla by takto zanedbávat školu jen kvůli chlapci svých snů.

A tak se ptáme: jakým způsobem bude tento případ vyřešen? Dostane se nějaká zmínka o povoleném věku pro milostné vztahy do školního řádu? Tato do nebe volající odpornost by se měla začít řešit. Nemůžeme se však divit tomu, že se děti chovají nemravně, když před katedrami stojí lidé, v jejichž žebříčku hodnot slova jako „věrnost, oddanost, počestnost a střízlivost“ patří mezi vulgarismy. Pokud novou generaci kouzelníků vychovávají lidé promiskuitní, zhýralí a věčně opilí, je zcela pochopitelné, že se jim mnozí studenti snaží připodobnit.

 307 zhlédnutí

admin Autor článku:

Napište první komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *