ZVRÁCENOSTI A JINÉ OHAVNOSTI

Možná jste si už povšimli, že profesorský sbor je horší než hnízdo plné vos. Nejen, že si do vás každý píchne při každé možné příležitosti, ale sbor je také známý tím, že stejně jako tento ničemný a nepotřebný hmyz, vletí a odletí do hnízda a z hnízda, aniž by se chvilku zdržel. Nikdy totiž neznáte den ani čas a je pryč. Stejně tak je to se smrtí, ale to už je jiná…

Je to totiž tak i s funkcionáři naší školy, až na jednu osobu. (Všichni asi víme o koho jde, ale já vám to i tak řeknu. Jméno té osoby se začíná na Fran a končí na cess. Divná to ježibaba. Je horší jako plevel.) Každopádně, zdá se, že to vzdal už i Severus Snape (nyní již ex-ředitel), jehož odchod není nijak znám. (Zatím! Já a totiž jen já vám přinesu bližší informace!)

Avšak do nebes volající zpráva, která se nese s jeho odchodem, je velká loupež, kterou před odjezdem vykonal. Vyloupil školní trezor! Vlastně ho jako jeho správce vykrádat nemusel, jen prostě všechny peníze, které měly jít na výplaty a správu školy, naše škola už neuvidí (ani jeden jediný svrček) a proto, profesoři budou jistý čas učit zdarma, na výplaty bohužel není (jedině, že by se nově ustanovený ředitel Carter bouchl po kapse a profesory zaplatil z vlastního). Na materiál a správu školy se bude muset rozpočet stejně tak seříznout a nakolik je vytápění školy nákladné, dostala se ke mně informace, že pan ředitel začne sahat po židlích a lavicích v učebnách se slovy: “Však i ty jsou ze dřeva.”

Společně s ex-ředitelem Snapem odešly i dvě profesorky, Chiara A. Franco a sestra Kellyové, Kelly starší. Obě zarmoutila náhlá změna a odchod jejich milovaného ředitele, že se s ním rozhodly rezignovat. Není známo, kam se Snape poděl a asi o něm nějakou dobu nebudeme slyšet, ale vězte, že se má na tom nejmenovaném ostrově, co koupil, velmi dobře! A vězte i to, že ho ty dvě najdou, protože bez něj, ztratily jejich životy smysl. Jak smutné a pravdivé, co píše život.

 328 zhlédnutí

Evženie Zvídavá Autor článku:

Napište první komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.